Jak działa dyfuzor zapachowy z patyczkami? Sprawdź, jak poprawnie go używać

0
Jak działa dyfuzor zapachowy z patyczkami? Sprawdź, jak poprawnie go używać

Działanie dyfuzora z patyczkami

Zasada jest dosyć prosta. Dyfuzor zapachowy składa się z dwóch części – szklanej buteleczki z perfumami do wnętrz i specjalnych patyczków. Perfumy zawierają 20% olejków zapachowych i 80% etanolu, dzięki czemu odparowują w pomieszczeniach bez konieczności podgrzewania ich. Patyczki, zazwyczaj rattanowe lub bambusowe, pochłaniają aromat i stopniowo rozprowadzają go po wnętrzu. Chcąc użyć kupionego dyfuzora, musisz po prostu go rozpakować, postawić w wybranym przez siebie miejscu i włożyć do buteleczki dołączone do zestawu patyczki. To wszystko. Po 12-24 godzinach Twój dom będzie pięknie pachnieć. Jest jednak kilka rzeczy, które mogą wpłynąć na efektywność aromatyzowania pomieszczeń.

Intensywność aromatu

Możesz regulować intensywność zapachu rozprowadzanego przez dyfuzor. Zależy ona od liczby patyczków umieszczonych w buteleczce. Jeśli lubisz silne, dobrze wyczuwalne aromaty, użyj wszystkich. Jeśli zależy Ci na subtelniejszej woni, ogranicz ich ilość. Patyczki można wkładać i wyjmować zgodnie z aktualnymi potrzebami. To jedna z największych zalet dyfuzora. Nie tylko jest łatwy w obsłudze, ale też sprosta oczekiwaniom osób o różnych upodobaniach zapachowych. Pamiętaj, że na wrażenie intensywności woni wpływa również skład olejku. Kwiatowe, lekkie kompozycje dają delikatniejszy efekt od nut orientalnych. Miłośnikom subtelnych perfum polecamy na przykład połączenie lilii wodnej i konwalii, a klientom wolącym zdecydowane, intensywne zapachy – drzewo sandałowe i nuty gourmand. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Miejsce ustawienia dyfuzora

Postaw swój dyfuzor w centralnej części pomieszczenia, najlepiej na wysokości od 1 do 1,5 metra. Dzięki temu będzie działać najefektywniej. Nie powinien znajdować się w pobliżu grzejników, kominków i w nasłonecznionych miejscach, ponieważ pod wpływem ciepła olejek zapachowy szybciej wyparuje. Możesz ustawić go na korytarzu, w salonie, sypialni. Sprawdzi się w każdym miejscu i nie wymaga nadzoru. W przeciwieństwie do świeczek lub elektrycznych podgrzewaczy nie wiąże się z użyciem ognia i prądu. Buteleczki z perfumami pięknie wyglądają i stanowią efektowną dekorację pomieszczenia. Nie stawiaj ich zbyt wysoko, blokuje to równomierne rozprzestrzenianie woni we wnętrzu. Najczęściej dyfuzory zapachowe przeznaczone są do powierzchni o metrażu do 27 m2. Im większy pokój, tym więcej patyczków warto użyć.

Efektywność olejku zapachowego

Od czasu do czasu patyczki należy obracać. Jeśli chcesz, by olejek zapachowy działał efektywnie, wybieraj perfumy do wnętrz sprawdzonych marek. Jakość zastosowanych składników i ich proporcje mają duże znaczenie. Często popełnianym błędem jest oczekiwanie natychmiastowego działania dyfuzora. Pamiętaj, że patyczki potrzebują czasu, by nasiąknąć olejkiem. Najczęściej, jak wspominaliśmy na początku artykułu, trwa to maksymalnie do 24 godzin. Buteleczki o pojemności 100 ml wystarczają na około 2 miesiące. Gdy olejek zostanie całkowicie wykorzystany, możesz wlać do tego samego pojemnika nowy olejek, nawet taki o innym zapachu. Wcześniej należy jednak dokładnie przepłukać buteleczkę, by nie mieszać różnych substancji aromatycznych. Przed użyciem produktu warto też zapoznać się z instrukcją producenta.

Wybierz idealny dyfuzor zapachowy

Jak widzisz, dyfuzor z patyczkami to świetny wybór dla osób, którym zależy na szybkim i efektywnym rozprowadzaniu zapachów po pomieszczeniach. Przestrzegaj wyżej opisanych wskazówek, a używanie go będzie przyjemne i skuteczne. Śledź naszego bloga, by dowiedzieć się więcej o aromatyzowaniu wnętrz i wybrać kompozycję zapachową idealną dla siebie. Dostarczymy Ci wielu ciekawych, aromatycznych inspiracji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl