Lampa zapachowa - co to takiego ?

0
Lampa zapachowa - co to takiego ?

Lampy zapachowe zwane również lampami katalitycznymi zostały stworzone przez francuskiego farmaceutę Maurice’a Berger w 1898 roku. Opatentował on lampę, która początkowo była prostą szklaną butelką z palnikiem i miała służyć jedynie oczyszczaniu i dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach szpitalnych.  W późniejszym czasie zaczęto nadawać lampom dekoracyjny wygląd oraz tworzyć wyszukane kompozycje zapachowe co przekształciło prostą lampę dezynfekującą powietrze w prawdziwe dzieło sztuki.

Lampy zapachowe oczyszczają powietrze i uwalniają intensywny zapach dzięki specjalnemu palnikowi katalitycznemu złożonemu z kamienia wulkanicznego spiętego platynową blaszką oraz bawełnianego knota. Palnik został specjalnie tak zaprojektowany by proces palenia się lampy przebiegał w formie bezpłomieniowego niskotemperaturowego spalania katalitycznego, co powoduje rozkład unoszących się w powietrzu niepożądanych cząstek tj. dymu papierosowego, zapachów gotowania, zwierząt domowych, alergenów itp. Jednocześnie lampa dzięki dyfuzji uwalnia intensywnie zapach olejku, a dzięki niskotemperaturowemu spalaniu olejki eteryczne nie ulegają rozkładowi (w porównaniu z np. tradycyjnymi świecami zapachowymi).

Lampę zapachową napełniamy specjalnym olejkiem zapachowym do 2/3 wysokości i przy pierwszym użyciu odczekujemy ok. 20 -30minut żeby knot nasiąknął olejkiem. Następnie zapalamy palnik - pojawia się wysoki płomień w którym rozgrzewamy palnik, a po ok. 2-3 minutach zdmuchujemy płomień i nakrywamy ozdobną zatyczką, lampa wtedy żarzy się, intensywnie wydziela zapach do pomieszczenia i jednocześnie oczyszcza powietrze. Lampę zapalamy na około 20 -30 minut w zależności od intensywności zapachu jaki chcemy uzyskać. Po zgaszeniu lampy zapach będzie się utrzymywał w pomieszczeniu do kilku godzin. Żeby zgasić lampę należy odciąć dopływ powietrza za pomocą gasidła, po zgaszeniu lampa czeka do następnego użycia.

Po kliknięciu w zdjęcie poniżej zobaczycie jakie to proste !!

Ekskluzywne lampy zapachowe Ashleigh & Burwood:

Oczyszczają powietrze:

Bakterie E.coli: usunięte w 100% po 30 minutach działania lampy,
S.aureus: usunięte w 100% po 30 minutach działania lampy,
E.aerogenes: zlikwidowane w 100% po 30 minutach działania lampy,
Roztocza: (Dermatophagoides farinae): usunięte w 100% po 30 minutach działania lampy,
Zarodniki pleśni (Stachabortys chartarum): usunięte w 96% po 30 minutach działania lampy.

Niszczą niechciane zapachy:

Zapach psa: zredukowany w 80% po 30 minutach działania lampy,
Zapach kota: zredukowany w 80% po 30 minutach działania lampy,
Zapach przypalonego jedzenia: zlikwidowany w 40% po 30 minutach działania lampy,

Dym papierosowy: redukcja około 95% cząsteczek po 30 minutach działania lampy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl