Jak używać dyfuzora zapachowego, by Twoje wnętrze pachniało dłużej

0
Jak używać dyfuzora zapachowego, by Twoje wnętrze pachniało dłużej

Siedząc w salonie czy sypialni we własnym mieszkaniu, dobrze jest czuć przyjemny aromat, unoszący się we wnętrzu. Można go uzyskać dzięki specjalnym produktom, jakie pięknie pachną, a jednocześnie utrzymują ten zapach w pomieszczeniu. Jest nim chociażby dyfuzor zapachów, który uzupełnia się specjalnymi olejkami bądź perfumami, przeznaczonymi do wnętrz.

Co najlepsze, można wybrać taki zapach, który najbardziej lubimy i najbardziej nam odpowiada. A wybór jest bardzo duży, ponieważ olejki eteryczne mogą pachnieć kwiatami, owocami czy innymi aromatami. Warto, żeby zapachy do wnętrz, na jakie się zdecydujemy, były jak najlepiej dopasowane do naszych preferencji oraz domowników. Dobrze dobrany zapach powinien być przyjemny, jednak nie może być zbyt intensywny i podrażniać nosa. Nie bez znaczenia jest również właściwe używanie dyfuzora zapachowego, dzięki czemu będzie on spełniał swoją rolę.

Dyfuzory zapachowe do domu – jak to działa i jakie są rodzaje?

Dyfuzory zapachowe, które można także nazywać karafkami, są przeznaczone do rozpylania zapachów w pomieszczeniach. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu patyczków oraz olejków eterycznych, które odpowiadają za piękny aromat.

Potrzebny będzie także dyfuzor do olejków eterycznych, do którego wkłada się rattanowe patyczki oraz wlewa specjalne perfumy. Następnie wystarczy ustawić karafkę w centralnym miejscu w pomieszczeniu, przez co zapachy będą się najlepiej rozprzestrzeniać. Takie dyfuzory zapachowe są nie tylko praktyczne i proste w obsłudze, ale z powodzeniem mogą służyć jako dekoracja. Karafki bardzo często występują w postaci eleganckich i estetycznych flakoników, dzięki czemu będą stanowić ciekawy dodatek do salonu. Wielość wzorów oraz kolorów sprawia, że z łatwością można wybrać taki dyfuzor, który będzie pasował do całego wnętrza.

Dostępne są bowiem dyfuzory zapachowe do domu z patyczkami rattanowymi bądź wykończone kwiatkiem, przez który wydobywa się aromat.

Najbardziej szykowne są dyfuzory porcelanowe, które pięknie będą wyglądać szczególnie w salonie. Co więcej, kiedy już posiadamy karafkę, po skończeniu się olejków można je bez najmniejszych problemów wymieniać. Dzięki temu możemy wybierać zapach do domu w zależności od naszych aktualnych upodobań czy pory roku.

Dyfuzor zapachu – jak przedłużyć jego działanie

Dyfuzory zapachowe kupuje się tylko raz, następnie można jedynie wymieniać w nich perfumy czy patyczki rattanowe. W zależności od wielkości pomieszczenia oraz cyrkulacji powietrza, różnić się będzie czas, na który wystarczy taka karafka. Jeśli dyfuzor zapachów ustawimy w nasłonecznionym miejscu, w pobliżu źródła ciepła, czyli kominka lub kaloryfera, to zapach będzie krócej wyczuwalny. Właśnie dlatego dyfuzory zapachowe do domu należy ustawać na wysokości około 1 m, dzięki czemu woń będzie najbardziej wyczuwalna, a zużycie olejków optymalne.

Jeśli zapach jest mało wyczuwalny, to należy zastanowić się czy jest użytkowany we właściwy sposób. Nie należy zapominać bowiem o odwracaniu patyczków rattanowych, przez które rozprzestrzenia się zapach. To jeden ze sposobów, dzięki jakiemu możliwe jest zwiększenie przydatności karafki do użycia, bez potrzeby wymiany jej na nową. Jeśli zależy nam na jeszcze bardziej intensywnym zapachu, możemy do flakonika włożyć dodatkowe lub grubsze patyczki, które zwiększą powierzchnię parowania. Dodatkowo trzeba pamiętać także o uzupełnianiu olejków eterycznych w karafce – ich mała ilość może sprawić, że zapach będzie słabo wyczuwalny.

Zapachy do wnętrz to bardzo indywidualna sprawa, jednak jedno jest pewne – w domu, w którym ładnie pachnie, przyjemnie się przebywa. Dyfuzor zapachów to świetny sposób, żeby w prosty sposób sprawić, że pomieszczenia wypełnią się pięknymi zapachami. Wystarczy jedynie kupić taką karafkę, wlać do niej ulubione olejki eteryczne i cieszyć się wonią, jakie rozprzestrzeniają. Co więcej, taki dyfuzor sprawdzi się również jako element dekoracyjny w pokoju.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl